Op de veiling: Ferrari Enzo in unieke configuratie

Veilinghuis RM Sotheby’s is een vaste bron van automotive pracht en praal. Op vrijwel iedere veiling die ze organiseren duikt er iets moois op. Zo ook op 6 september in Londen, waar deze unieke Enzo geveild gaat worden. Dit exemplaar kent een werkelijk prachtige samenstelling en een bijzondere geschiedenis!

De Ferrari Enzo heeft zijn legendarische status reeds bereikt. Eigenlijk had hij die al bij zijn onthulling in 2002, de auto móést namelijk wel speciaal zijn om de naam van Il Commendatore te kunnen dragen. De opvolger van de F50 had een 6-liter V12 met 660 pk aan boord om zijn plek in de geschiedenisboeken definitief veilig te stellen. Hij was ongelofelijk snel voor zijn tijd: 0-100 was geklaard in 3,3 seconden en de topsnelheid bedroeg rond de 350 km/h. Zelfs naar hedendaagse maatstaven is dat eigenlijk nog meer dan acceptabel te noemen. Uiteraard stond deze krachtbron tevens garant voor een fantastische soundtrack!

Zoals reeds gezegd is deze Enzo een one-of-a-kind-exemplaar. De wagen heeft ook nog eens blauw bloed, want hij is in 2004 nieuw gekocht door prins Akim, lid van een koninklijke familie in het Midden-Oosten, in de unieke kleur 'Matt Titanio Extra Camponario’. In 2008 heeft de auto een certificering van Ferrari Classiche gekregen en in hetzelfde jaar is hij tevens doorverkocht aan een Aziatische grondstoffenmagnaat, die de auto liet overspuiten in het iets meer generieke Blu Tour de France. Een enorm idiote beslissing als je het hebt over authenticiteit, maar de combinatie met het lichtbruine interieur staat nog steeds goed. Al die tijd is er slechts 8.884 km mee gereden. Nu staat hij dus weer op de veiling, ongetwijfeld met een astronomisch bedrag als resultaat. Wie biedt?

Op de veiling: Ferrari Enzo in unieke configuratieOp de veiling: Ferrari Enzo in unieke configuratieOp de veiling: Ferrari Enzo in unieke configuratieOp de veiling: Ferrari Enzo in unieke configuratieOp de veiling: Ferrari Enzo in unieke configuratieOp de veiling: Ferrari Enzo in unieke configuratieOp de veiling: Ferrari Enzo in unieke configuratieOp de veiling: Ferrari Enzo in unieke configuratieOp de veiling: Ferrari Enzo in unieke configuratieOp de veiling: Ferrari Enzo in unieke configuratieOp de veiling: Ferrari Enzo in unieke configuratieOp de veiling: Ferrari Enzo in unieke configuratie

Reacties op dit artikel

Gerelateerde spots

Gerelateerd nieuws